Будівельна амністія: чого очікувати в 2017 році?

Цель нашей работы – оказывать качественные услуги и находить оптимальные решения, делая вашу жизнь комфортнее

Будівельна амністія: чого очікувати в 2017 році?
9 Февраля 2017

Починаючи з того моменту, коли вперше було законодавчо закріплено поняття «будівельна амністія» всі бажаючі узаконити самовільно збудовані будівлі наприкінці кожного року чекають відповідних змін в законодавстві.

Останньою зміною до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт" від 13 січня 2015 року № 92-VIII було продовження терміну так званої будівельної амністії до 31 грудня 2016 року.

Так як ці зміни були прийняті на першому читанні лише за місяць до закінчення терміну своєї дії, 08.11.2016 року на розгляд Верховної Ради України було подано проект Закону України «Про внесення зміни до пункту 9 розділу V «Прикінцевих положень» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт».

Ключовим моментом цього законопроекту є термін, на який пропонується подовжити будівельну амністію. Відповідно до цього законопроекту, «орган державного архітектурно-будівельного контролю до 31 грудня 2018 року безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію».

На даний час цей законопроект перебуває на розгляді Верховної Ради України.